NYHETSARKIV

"Gullers Grupp är årets byrå 2011"
21 februari 12

"Almedalsvecka redan i februari, frukostseminarier"
14 februari 12

"Arbetsförmedlingskampanj nominerad till Columbi ägg"
13 februari 12

"Nina Andersson Brynja till Gullers Grupp"
6 februari 12

 

Polisen och Smittskyddsinstitutet nya kunder hos Gullers Grupp

Gullers Grupp har tecknat ramavtal med Smittskyddsinstitutet och Rikspolisstyrelsen som ensam leverantör av kommunikationsstrategiska tjänster.

Överenskommelsen med Rikspolisstyrelsen omfattar även samtliga polismyndigheter och Statens kriminaltekniska laboratorium. I uppdraget ingår tjänster inom strategisk kommunikation och ledningskommunikation. Avtalet löper på fyra år.

Avtalet med Smittskyddsinstitutet är två år och omfattar kommunikationsstrategiska tjänster, omvärldsanalyser och medieträning.

-Avtalen bekräftar Gullers Grupps ställning som marknadsledande inom offentlig kommunikation. Vi är mycket glada över att få Smittskyddsinstitutet och Rikspolisstyrelsen som uppdragsgivare, säger Annika Sjöberg, vd för Gullers Grupp.

För ytterligare upplysningar:

Annika Sjöberg, vd, annika.sjoberg@gullers.se, 070-306 07 28


<< Tillbaka till arkivet